Ekonomi

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel: Alanya doğalgaza kavuşacak

Alanya Belediyesi’nin kasım ayı meclis toplantısında konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’nın doğalgaza kavuşacağını belirterek, Alanya’ya hayırlı olsun diledi.

Alanya Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında Alanya Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Grup sözcülerinin konuşmalarının ardından meclisin açılış konuşmasını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel yaptı. Başkan Yücel açılış konuşmasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Gündemin en önemli maddesi, Alanya’da doğalgaz kullanımının önünü açacak Gaz Dağıtım AŞ’ye Çıplaklı’da yer tahsisi ve Alanya’da doğalgaz kullanımının önünün açılmasıydı.

Alanya Belediye Meclisi’nde oy çokluğuyla kabul edilen konuyla ilgili konuşan Başkan Yücel, “Bölgemizdeki doğalgaz çalışmaları Serik’e ulaştı. 6 ay önce Serik-Manavgat-Alanya hattının ihalesi yapıldı. Şimdi de serik-Manavgat-Alanya hattının ihalesi yapıldı. çalışmalar başladı. 2025 yılı sonuna doğru Emişbeleni’ne ulaşacak.” Doğalgazın dağıtımı için ilk etap ihalesi yapıldı. İkinci etap olarak Emişbeleni’den Oba’ya kadar taşıyıcı hattın yapımı için ihale yapıldı. Vatandaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda süreci hızlandırmak adına doğu bölgemizdeki Cikcilli, Çıplaklı ve Oba’ya doğalgazın hızlı bir şekilde gelmesini istedik. “Bildiğiniz gibi bu bölgede altyapı yatırımları şu anda devam ediyor. Buna göre Çıplaklı’da sabit bir istasyon olacak. Buradan da bahsettiğimiz bu 3 bölgeye gaz verilecek. Bu sayede doğal gazdan faydalanabileceğiz. Şubat-Mart aylarında konutlarımıza doğalgaz gelecek” diyerek Alanyalılara doğalgazın müjdesini verdi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu