Ekonomi

Bu serada 100 milyon bitki yetişiyor

ANKARA (İGFA) – Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ‘Beypazarı Projeleri Tanıtım Töreni’nde açılışını yaptığı ‘ANFA Sera Beypazarı-2’ ilk meyvelerini vermeye başladı.

Yerli üreticiden alınan fidanların ıslahı ve yeni fidanların yetiştirilmesi amacıyla Beypazarı’nda kurulan serada meyve ve sebze fidanı satışına başlandı.

Domates, kırmızı biber, dolmalık biber, kapya biber, acı biber, kavun, karpuz ve salatalık gibi serada yetiştirilen çok sayıda meyve ve sebzenin fideleri uygun fiyatlarla Başkentlilerin beğenisine sunulmaya başlandı.

Hobi bahçesinde ya da farklı alanlarda sebze ve meyve yetiştirmek isteyen vatandaşlar, ANFA Bitki Evleri ya da Beypazarı Seralarından yerli üretim fidan temin edebilirler.

TENCERELER DE ÜRETİLİYOR

Toplam 11.800 metrekare kapalı alana ve 16 bin metrekare üretim alanına sahip olan ANFA Sera Beypazarı-2’de sebze ve meyve fidelerinin yanı sıra saksı bitkileri de yetiştiriliyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem nedeniyle zor günler geçiren çiftçilere destek amacıyla serada yetiştirilen toplam 2 milyon Kahramanmaraş biber ve domates fidesi afet bölgesine gönderilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu