Ekonomi

Balıkesir’de ‘Organik Tarımla El Ele’ eğitim projesi gerçekleştirildi

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ayvalık İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen ‘Organik Tarımla El Ele’ eğitim projesi.

Ayvalık Belediyesi ile ilgili olarak Küçükköy Halil Başyazgan Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen çalışmada, zeytin üreticileri, zeytinyağı firmaları, ticaret odası temsilcileri ve ilçe tarım müdürlükleri teknik personeli hazır bulundu.

Toplantıda; Ayvalık, Memnun ve Murateli kırsalında uygulanmakta olan Organik Zeytin Köyü projesi kapsamında ‘Organik Tarımla El Ele’ projesi hakkında bilgilendirme yapıldı.

Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Kaan Erözmen, Ayvalık Tarım ve Orman Bölge Müdürü Volkan Oral da hazır bulundu.

Programda Balıkesir Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışanları ve CTR Muayene ve Belgelendirme Kurumu yetkilileri tarafından Organik Tarımda Denetim ve Belgelendirme, Organik Tarım Mevzuatı, Organik Tarım Destekleri, Etiketleme ve Beslenme Mevzuatı konularında bilgiler verildi. . – BALIKESİR

haber-bozkurt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu